Beíratás az 1. osztályba

Értesítjük a Tisztelt Szülőket, hogy iskolaköteles gyermeküket a Zsigárdi Alapiskola                  1. osztályába 2020. április 15. és 2020. április 22. közötti időszakban írathatják be.

A beíratás kétféle módon történhet:

1.  személyesen kitölthetik a dokumentumokat az iskolában, a gyermek jelenléte nélkül 2020. április 20. és 2020. április 22. között 9:00 órától 12:00 óráig

2. elektronikus formában 2020. április 15. és 2020. április 22. között. A beíratáshoz szükséges dokumentumokat iskolánk honlapján www.zsigardialapiskola.sk/hu találják meg. Ezeket kérjük otthon kitölteni és visszaküldeni iskolánk e-mail címére: admin@zsziharec.edu.sk

A beíratáshoz szükséges még a gyermek születési anyakönyvi kivonatának másolata (rodný list), a gyermek betegbiztosítási kártyájának másolata és a törvényes képviselő személyi igazolványának másolata.

Ha a szülő tanköteles gyermekének egy év halasztást kér, a következő dokumentumokat kérjük benyújtani:

• a törvényes képviselő kérvénye,
  • a gyermekorvos ajánlása,
  • a pedagógiai - pszichológiai tanácsadó véleményezése.

Kérjük, a beíratkozás során tartsák be a koronavírus terjedésének megfékezése érdekében hozott óvintézkedéseket!

Tisztelt Szülők, kedves Tanulók!

Branislav Gröhling oktatási miniszter 2020. március 24-én tartott sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy oktatási intézményeink március 29. után is, a rendelet visszavonásáig zárva maradnak. Így iskolánkban folytatjuk az online távoktatást.

Ebben az iskolaévben elmarad a 9.osztályosok tesztelése, vagyis a monitor. A középiskolákba május 15-ig lehet beadni a jelentkezési lapokat és ehhez nem szükséges orvosi igazolást csatolni. A középiskolai felvételi vizsgák pedig június 30-ig zajlanak.

Az alapiskola első osztályába történő beiratkozásra április 15-30. között kerül sor. Elektronikus úton bonyolítjuk le, Amennyiben ez a szülő részéről akadályba ütközik, az iskolai beiratáson kizárólag a szülő lehet jelen.

A minisztérium kezdeményezésére létrehozott www.ucimenadialku.sk honlapon megtalálhatók lesznek az oktatással kapcsolatos információk.
      Ebben a nehéz helyzetben köszönöm a szülőknek, pedagógusoknak és tanulóinknak a türelmet, megértést, az egymás iránt tanúsított tiszteletet. Köszönöm, hogy kölcsönösen segítik egymást a tanulásban, hiszen együtt sokkal hatékonyabban megy.
      Mindenkinek jó egészséget és erős hitet kívánok!
      Vigyázzunk magunkra és egymásra!

Žiaček Adrianna

A zsigárdi válságstáb 2020. március 14-én a koronavírus terjedésének megfékezése érdekében a következő óvintézkedéseket hozta

Tisztelt Szülők! Kedves Gyerekek!
Kérem nézzék meg a Nemzeti Gyermekgyógyászati Intézet által készített három videót:
1. A helyes kézmosás módja
2. A gyermekek közti beszélgetés a koronavírusról
3. A szülő és gyermeke között folytatott beszélgetés a koronavírusról

A zsigárdi válságstáb 2020. március 12-én a koronavírus terjedésének megfékezése érdekében a következő óvintézkedéseket hozta

A SZK iskolaügyi miniszterasszonyának levele kelt 2020. március 12-én, az iskolák bezárásával és az oktató-nevelő munka szüneteltetésével kapcsolatban

A Szlovák Köztársaság Iskolaügyi Minisztériumának 2020.március 12-én a koronavírus-fertőzés megelőzésének érdekében kiadott következő rendeletét kötelező betartani.

A Szlovák Köztársaság Iskolaügyi Minisztériumának 2020/ 10204:2-A0111 szám alatt 2020.március 10-én a koronavírus-fertőzés megelőzésének érdekében kiadott következő rendeletét kötelező betartani.

A Szlovák Köztársaság Iskolaügyi Minisztériumának 2020/ 10204:1-A0111 szám alatt 2020.március 9-én a koronavírus-fertőzés megelőzésének érdekében kiadott következő rendeletét kötelező betartani.

A Szlovák Köztársaság Iskolaügyi Minisztériumának 2020/9906:1-A1000 szám alatt 2020.február 28-án a koronavírus-fertőzés megelőzésének érdekében kiadott következő rendeletét kötelező betartani.

Álláslehetőség

A Zsigárdi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola igazgatósága a 138/2019 sz. pedagógustörvény és az 1/2020 sz. minisztériumi rendelet szabta feltételek teljesítése mellett

2020.márciusától 2022.augusztus 31-ig felvesz

egy pedagógiai asszisztenst és egy

iskolai speciális pedagógust (vagy iskolai pszichológust).

A jelentkezést az admin@zsziharec.edu.sk e - mail címre várjuk.

Érdeklődni a következő telefonszámon lehetséges: 0918116062

Jelentkezési határidő: 2020.02.20.